header banner
Default

Yapay adalah ciri khas Shiba Inu (SHIB) tahmini


Yapay zekanın fiyat tahmininde bulunduğu meme token Shiba Inu (SHIB), gün içerisinde yüzde 22'nin üzerinde değer kazandı. Yapay zeka verilerini güncelledi.

Yapay zekadan Shiba Inu (SHIB) tahmini

Yapay zeka günümüzde oldukça büyük bir popülariteye ulaşmış durumda. Bir taraftan şirketler bu alanda yatırımlarını artırırken, diğer taraftan geliştirilen ürünlerin yetenekleri günden güne gelişiyor. Son dönemde bilinirliğini oldukça artıran ChatGPT, bu alanın en önemli örneklerinden. Ancak yapay zekanın da kendi alt dalları olduğunu bilmekte fayda var.

Özellikle yeni geliştirilen yapay zeka teknolojileri çoklu yönlülük esasına göre geliştiriliyor. Öyle ki ChatGPT, metin tabanlı bir yapay zeka, ancak içerisinde kodlamaladan, matematiğe, meti oluşturmadan metin algılamaya kadar birçok alt sistem bulunuyor. Bu noktada sadece belirli işlemlere odaklanan yapay zekalar da yok değil.

Günümüzde birçok RSI verisini kullanarak anlamlı grafiksel beklentiler çıkartan yapay zeka uygulamaları bulunuyor. Bu yapay zeka projelerinden biri olan PricePredictions ise makine öğrenmesini kullanarak Shiba Inu (SHIB) tahmininde bulunuyor. Beklentileri ise yatırımcıların yüzünü güldürecek cinsten.

Yapay zekanın Shiba Inu (SHIB) beklentileri pozitif yönde

VIDEO:

Shiba Inu, Ethereum blokzincirinin bir çatalı olarak oluşturulmuş bir kripto para birimi olarak oldukça popüler bir konuma sahip. Ağustos 2020'de piyasaya sürülen token, "Dogecoin" meme'i ile olan ilişkisi nedeniyle önemli bir popülerlik kazandı. Kripto para biriminin adı, aynı zamanda projenin maskotu olan Shiba Inu köpek ırkına bir gönderme. 

Sahip olduğu neredeyse sınırsız denebilecek arzını olabildiğince azaltmak için sürekli olarak yakım yapan proje, fiyat bazında oldukça güzel günler yaşıyor.

2022'de pek de iyi geçmeyen piyasalarda en büyük darbelerden birini alan SHIB, son 24 saat içerisinde yüzde 22'nin üzerinde değer kazandı.

Ancak bu yükselişin uzun süreli bir yükseliş trendinin sonucu olduğunu da belirtmekte fayda var. Öyle ki grafiklere bakıldığın SHIB, 7 gün içerisinde yüzde 35, 14 gün içerisinde ise yüzde 54 değer kazanmış durum.

Doğal olarak bu durum SHIB için beklentileri oldukça pozitif etkiliyor. Doğal olarak makine öğrenmesi ile geçmiş fiyat aralıklarını analiz eden PricePredictions'ın yapay zekası da beklentilerini bu noktada tutmuş durumda. Öyle ki haberin yazımı itibarıyla yapay zekaya göre SHIB, 1 Şubat'ta 0.000014 dolardan alıcı bulacak. Yapay zekanın bir önceki tahmininin 0.000011 dolar olduğunu belirtelim. Her ne kadar fiyat bu seviyeyi aşsa da yapay zekaya göre bu fiyat 1 Şubat'ta gerçekleşecekti.

Bu noktada yapay zekanın bu verileri grafik analizi ve ek API kullanımları ile elde ettiğini belirtmekte fayda var. Hiçbir şeyde olmadığı gibi yapay zekanın da ileriye dönük (özellikle bu denli uzak tarihlerde) fiyat tahminlerinin doğruluk payı oldukça düşüktür.

Burada fiyatı etkileyen birçok etmen olduğundan, net bir gösterge veya yön tahmini yapmanın pek doğru olmadığını belirtelim. 

Sources


Article information

Author: Evan Cruz

Last Updated: 1698937683

Views: 746

Rating: 4.7 / 5 (58 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Evan Cruz

Birthday: 1923-11-16

Address: 97759 Bruce Underpass Suite 140, Lake Michaelstad, NM 55752

Phone: +4690849759688000

Job: Sales Representative

Hobby: Cycling, Horseback Riding, Meditation, Amateur Radio, Board Games, Magic Tricks, Painting

Introduction: My name is Evan Cruz, I am a unreserved, Determined, skilled, vibrant, rich, fearless, audacious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.